Uczniowie klasy I a przygotowali przedstawienie kukiełkowe pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Nie było to łatwe przedsięwzięcie dla tych najmłodszych uczniów. Najpierw na zajęciach plastycznych wykonali kukiełki z drewnianych łyżek, które za pomocą różnorodnych materiałów, przekształcały się w postaci z bajki: Śnieżkę, krasnoludki, złą macochę itp. To był dopiero początek... Najważniejszy element przedstawienia to ożywienie kukiełek. Jednak i z tym najmłodsi poradzili sobie doskonale. Perfekcyjnie opanowywali ruch sceniczny kukiełek, dopasowując go do treści baśni i muzyki.

Następnie została przygotowana dekoracja i zaproszono uczniów, którzy stanowili wzorową widownię. Mali aktorzy z zaangażowaniem przedstawili baśń, która została nagrodzona gromkimi brawami.

Po występie, uczniowie klasy I a postanowili przygotować kolejne przedstawienie. Tym razem będzie to bajka pt. „Czerwony Kapturek”, na które już wszystkich serdecznie zapraszamy.

Tekst: Ewa Dulewicz