3 czerwca br. obok budynku szkoły, uczniowie klas 0 – III zebrali się aby uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu. Na miejscu zbiórki pojawili się wyjątkowi goście – psy uczestniczące w akcjach poszukiwawczych wraz ze swoimi opiekunami z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP w Goszczy. Strażacy opowiedzieli dzieciom o roli psów ratowniczych i zaprezentowali ich umiejętności, sprawności oraz zademonstrowali posłuszeństwo psów.

Spotkanie było równocześnie edukacją profilaktyczną dotyczącą zachowania bezpieczeństwa w trudnych sytuacjach zagrożenia oraz podczas spotkania z nieznanym psem. Składamy serdeczne podziękowanie Druhom z OSP w Goszczy, szczególnie panu Marcinowi, pani Agnieszce, pani Justynie oraz panu Patrykowi. Życzymy Państwu wielu sukcesów, zadowolenia z codziennej służby, a w życiu osobistym zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności.

Tekst: E. Doniec