W niedzielę dn. 21.06.20 r. o godz. 10.30 dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie i ich rodzice wzięli udział w uroczystej mszy świętej na zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Przez całą uroczystość szkołę reprezentował jej sztandar, a wyjątkowe było to, że tym razem poczet sztandarowy stanowili nie uczniowie, a nauczyciele. Homilię wygłosił ks. Maciej, uświadamiając słuchaczom, że sama nauka, dowiadywanie się czegoś nowego nie wystarczy do pełni człowieczeństwa, gdyż ważniejsze jest rozwijanie w sobie cnót boskich.

Miło nam poinformować, że Zofia Szerszeń z klasy VI a uzyskała wyróżnienie (kategoria literacka) w XVI Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Organizator konkursu: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie.

Tekst: M. Jakubek

Szymon Małek kl. V b - wynik bardzo dobry
Kacper Bielawski kl. V d - wynik bardzo dobry
Wiktor Małek kl. II a - wyróżnienie
Alicja Wandas kl. III c - wyróżnienie
Wiktoria Bibuła kl. IV a - wyróżnienie
Jakub Sowula kl. V b - wyróżnienie
Katarzyna Włodarczyk kl. V c - wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    15 czerwca 2020 uczennice klasy III c odebrały w obecności Pani Dyrektor Moniki Maćkiewicz nagrody, uzyskane w VII edycji konkursu plastycznego „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej”. Gabriela Górowska już po raz drugi zajęła I miejsce w tym konkursie, natomiast w tej edycji Alicja Wandas otrzymała Wyróżnienie. Konkurs odbywał się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego.

    Gratulujemy uczennicom wygranych i życzymy dalszych sukcesów

Alicja Wandas uczennica klasy III c 5 czerwca odebrała Dyplom Laureata, list z gratulacjami i wyrazami uznania od Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz cenne nagrody zdobyte  w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym Kaktus 2020 organizowanym od kilku lat przez Szkołę Podstawową z Oddziałem Dwujęzycznym im. P. Michałowskiego TSSP w Krakowie.

   Podczas majowych lekcji online, uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią, gościli niezwykłą osobę. Już początek spotkania był wyjątkowy. Na ekranach swoich komputerów, uczniowie zobaczyli gościa w koszulce z napisem „Jestem radosny. Wy Też Bądźcie”… Te słowa Jana Pawła II wprawiły w dobry nastrój wszystkich uczestników spotkania. W czasie pandemii koronawirusa, wykorzystując komunikator Skype, trzecioklasiści z rodzicami i wychowawcą, zaprosili na swoje zajęcia pisarkę, panią Henrykę Swornóg. Było to już kolejne spotkanie autorskie, w którym uczestniczyli uczniowie.

    Zachęcamy Rodziców, Nauczycieli i Uczniów do skorzystania z materiału filmowego "Karol Wojtyła - nasz Papież" w związku ze 100 leciem urodzin świętego Jana Pawła II.

Więcej w artykule na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie - kliknij