Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zwrócił się z prośbą do Małopolskiego Kuratora Oświaty o rozpowszechnienie informacji o możliwości zaszczepienia dzieci oraz o dostępności wolnych terminów wykonania szczepienia przeciwko COVID-19. Populacyjny punkt szczepień Szpitala dysponuje wolnymi terminami na I dawkę szczepienia przeciwko COVID-19. Dostępna jest szczepionka mRNA Pfizer-BioNTech. Data przyjęcia II dawki jest wskazywana bezpośrednio podczas przyjęcia I dawki, jednak ze względu na rozpoczynający się okres wakacyjny Szpital oferuje elastyczny dobór daty II dawki szczepienia.

     Dn. 27 czerwca o godz. 11.30 w Kościele Parafialnym Bożego Ciała w Słomnikach odbyła się Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz rodzice dziękowali za cały rok nauki. Uroczystość uświetniła obecność pocztu sztandarowego.

     Dn. 25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Klasy IV - VII o godzinie 8.00 spotkały się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami i tam uczniowie odbierali świadectwa oraz nagrody i dyplomy.

   25 czerwca wszyscy uczniowie klas I – III pożegnali wyjątkowy rok szkolny 2020/2021. Mimo, że pandemia utrudniała codzienną pracę, to uczniowie  zdobyli zaplanowane wiadomości i umiejętności. Każdy uczeń osiągnął sukces na miarę swoich możliwości.

     Ostatnie dni przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas IV – VII spędzili biorąc udział w konkursie pt. „Uczę się bawiąc”, przygotowanym przez zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

     Uczniowie bawili się w dwóch grupach. W środę 23 czerwca 2021 r. rywalizowały klasy szóste i siódme, natomiast w czwartek 24 czerwca 2021 r. klasy czwarte i piąta.

    Uczennica klasy 3c naszej szkoły, Maja Mrożkiewicz, jest laureatką Międzyszkolnego Konkursu Literackiego ‘’O Pawie Pióro”. Maja pięknie pisze krótsze i dłuższe teksty, wiersze i opowiadania. Ma bogatą wyobraźnię, co pomaga jej w tworzeniu ciekawych, pełnych emocji, prac. Tak było i tym razem. Zadaniem uczestników konkursu było dokończenie opowiadania o Witku, który otrzymał od wujka wymarzony prezent – duży pędzel do malowania. Maja stworzyła przepiękne opowiadanie, co zostało zauważone i docenione przez Jury konkursu. Gratulujemy naszej uczennicy. smile

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8 b Patryk Osikowski uzyskał tytuł laureata XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "O Pióro Stefana".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów