Wycieczki do państwa Szczepów w Miłocicach uczniowie klasy III b wraz z opieką długo nie zapomną. Odbyła się ona w ostatnim tygodniu roku szkolnego 2017/18. Zostaliśmy zaproszeni przez Babcię i Dziadziusia naszej koleżanki Julii Czapli na wspaniały piknik w ogrodzie połączony z lekcją w pasiece.

   Było niezwykle ciekawie! Pan Kazimierz opowiedział nam jak opiekuje się pszczołami i jak powstaje miód. Zabezpieczeni w specjalne stroje z bliska mogliśmy się przyjrzeć pracownicom, królowym i trutniom, a Pan cierpliwie odpowiadał na każde pytanie. Spróbowaliśmy także świeżego miodu, wyjętego prosto z ula.

  Pani Bożenka częstowała nas mnóstwem pyszności! Przeprowadziła też lekcję podsumowująca  i sprawdzającą naszą wiedzę o pszczółkach, która zakończyła się „zgaduj –zgadulą” z nagrodami - lizaczkami z miodem! Mogliśmy także poznać i pobawić się z małymi szczeniaczkami i kociakiem, pojeździć na rowerach i poskakać na trampolinie. Państwo Szczepowie są niezwykle gościnni, cierpliwi, wyrozumiali i odporni na nasze harce!

    To było przemiłe i niezwykle interesujące spotkanie.  

    Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za wspaniałe przyjęcie i moc wrażeń!!!                                                                                 

                                                                                  Klasa III b z panią Joanną Tłuszcz