We wtorek 9 czerwca odbyła się w klasie III b lekcja z rodzicem - Panią Moniką Mrajcą - lekarzem pediatrą i neonatologiem. To była wspaniała i pouczająca lekcja!!! 

     A tak opisuje to wydarzenie córka pani Moniki Mrajcy - Iga Mrajca: „Dziś do naszej klasy przyszła moja mama, która jest lekarzem. Opowiedziała nam o tym, jak zostać lekarzem, ile trzeba lat się uczyć i jak dbać o siebie, by być zdrowym. Pokazała nam też przyrządy, którymi bada pacjentów, czyli: stetoskop, otoskop, lampkę, dzięki której lepiej widać gardło, szybko działający termometr i ciśnieniomierz. Na samym końcu podkreśliła jak ważne jest, by pić czystą wodę, a słodkich napojów dzieci mogą pić 100 mililitrów dziennie! To spotkanie było ciekawe i wielu rzeczy się nauczyłam. Nie mogę doczekać się następnej wizyty!”

     Po tej wizycie słodkie napoje wylądowały w koszu, a dystrybutory z czystą wodą opustoszały. I to z własnej, nieprzymuszonej woli uczniów. To właśnie siła specjalisty! Takie lekcje mają sens!

Tekst i zdjęcia: Joanna Tłuszcz