W piękny, słoneczny czwartek 20 września dzięki gościnności Łowczego Koła Łowieckiego „Kszyk” Pana Zbigniewa Bębna uczniowie klasy II c i III a wybrali się na wycieczkę do lasu w Czaplach Wielkich. Dzieci uważnie obserwowały środowisko leśne, poznawały warstwy lasu, rozróżniały gatunki drzew, krzewów, roślin zielnych oraz podglądały życie owadów. Dowiedziały się wielu cennych informacji na temat ochrony środowiska leśnego, pracy  Służby Leśnej oraz roli myśliwych.

   Uczniowie zdobywali cenne doświadczenia. Pracując w grupach, dokonywali obserwacji i pomiarów. Ze swoich badań wyciągali cenne wnioski, którymi dzielili się z rówieśnikami. Nie zabrakło gimnastyki na polanie, gier, zabaw terenowych oraz piosenek przy ognisku. Po zajęciach i zabawach przyszedł czas na pyszne kiełbaski i przekąski. To była ciekawa i pełna wrażeń wycieczka. Dziękujemy mamom za pomoc w organizacji ogniska.

Tekst: Wychowawczynie klas II c i III a

Zdjęcia: Anna Pokrzywińska