Kolejną „Literacką podróż po Europie” uczniowie klasy III c odbyli do kraju wikingów czyli do Danii. Pełna nazwa brzmi Królestwo Danii, a w języku duńskim Danmark, co oznacza duńskie pole. Ten piękny kraj położony jest na Półwyspie Jutlandzkim i na ponad 400 wyspach.

   Klasa III c w ramach innowacji pedagogicznej „Literackie podróże po Europie” dotarła w ostatni dzień karnawału do Włoch, si, si… A tam: spotkała się z długonosym „Pinokiem” C. Colodiego – w ramach poczytajek; dotarła do kuchni” Buon apetito”, gdzie przygotowała i upiekła włoski specjał, czyli PIZZĘ; „zamaskowała” się podczas Karnawału Weneckiego.

   W klasie III c odbyło się kolejne czwartkowe spotkanie w ramach Literackich podróży po Europie pod hasłem "W krainie baśni".  Naszym przystankiem były Niemcy, z których wywodzą się bracia Jakub i Wilhem Grimm. Oni jako pierwsi zapisali ludowe podania i legendy, które niemal w niezmienionej treści przetrwały do obecnych czasów. Bez literackiego upiększenia, często pełne grozy stały się  tematem naszego spotkania.

   W grudniu klasa III c, w ramach innowacji pedagogicznej, rozpoczęła „Literackie podróże po Europie”. Pierwszym krajem, do którego „dotarli” uczniowie była mroźna Finlandia. A za sprawą fińskiej pisarki Tove Jansson nieoczekiwanie znaleźli się w Świecie Muminków. Poznali Mamę i Tatę Muminka, Włóczykija, Pannę Migotkę, no i oczywiście samego Muminka. Czytając  książeczki mogli wybrać się na spacer po Szepczącym Lesie, a nawet pobłąkać się po Labiryncie Czarownic. Na zakończenie zajęć projektowali okładkę do wybranego tytułu.

Karta innowacji pedagogicznej

  1. Tytuł innowacji : Literackie podróże po Europie
  2. Imię i nazwisko autora projektu: Elżbieta Doniec
  3. Osoby zaangażowane w realizację innowacji: Anna Pokrzywińska - bibliotekarz, Rodzice uczniów klasy III c
  4. Liczba uczniów biorących udział w innowacji: 22
  5. Termin realizacji innowacji: od 1 grudnia 2022 do 31 maja 2023
  6. Rodzaj innowacji:

- programowa

- organizacyjna

- metodyczna

  1. Finansowanie innowacji – Finansowanie innowacji – organ prowadzący wyraził zgodę na finansowanie planowanych działań