W klasie III c odbyło się kolejne czwartkowe spotkanie w ramach Literackich podróży po Europie pod hasłem "W krainie baśni".  Naszym przystankiem były Niemcy, z których wywodzą się bracia Jakub i Wilhem Grimm. Oni jako pierwsi zapisali ludowe podania i legendy, które niemal w niezmienionej treści przetrwały do obecnych czasów. Bez literackiego upiększenia, często pełne grozy stały się  tematem naszego spotkania.

Uczniowie przed zajęciami zapoznali się z losowo wybranym tytułem, a następnie w klasie własnymi słowami opowiadali treść i prezentowali ilustracje, zachęcając do przeczytania danej baśni. Przekaz był pełen emocji i wzruszeń.

Aby wykazać się znajomością utworów wykonywali zadania polegające na połączeniu tytułu z odpowiednią ilustracją. Wycinali, kolorowali i układali obrazy z puzzli.

Literatura baśni pochodząca z Niemiec skłoniła nas do wirtualnego poznania ciekawostek i osobliwości  naszych zachodnich sąsiadów. Dzieciom bardzo spodobał się sposób witania uczniów klas pierwszych powitalną tutką ze słodyczami.

Tekst: E. Doniec, A. Pokrzywińska