Klasa III c w ramach innowacji pedagogicznej „Literackie podróże po Europie” dotarła w ostatni dzień karnawału do Włoch, si, si… A tam: spotkała się z długonosym „Pinokiem” C. Colodiego – w ramach poczytajek; dotarła do kuchni” Buon apetito”, gdzie przygotowała i upiekła włoski specjał, czyli PIZZĘ; „zamaskowała” się podczas Karnawału Weneckiego.

Odbył się również przyspieszony kurs języka włoskiego „Una pizza per favore”, zjadła pizzę w ułamkach w ramach matematyki w działaniu ( i…, co ciekawe wszystkim smakowało); wymalowała poznane zabytki (bez szkody dla sztuki),; a już na koniec klasa została obsypana słodkościami (nie popiołem) przez wychowawcę.

Tekst i zdjęcia: A. Pokrzywińska

Dziękujemy pani Annie za pomoc w realizacji projektu i dobór literatury. Szczególnie zapamiętamy ciekawostki o Włoszech i konwersacje w języku włoskim.

Uczniowie klasy III c z wychowawczynią E. Doniec