„Twoje dane – Twoja sprawa”

Ogólnopolski program edukacyjny GIODO

W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa w Słomnikach przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego  Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Program ten skierowany jest do uczniów, nauczycieli i rodziców, a jego głównym celem jest uzyskanie odpowiedniej wiedzy i świadomości w kwestii ochrony swojej prywatności oraz szanowania jej u innych osób. Wiedza ta pozwoli na odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie, w którym ze względu na szybki rozwój nowych technologii ochrona prywatności i danych osobowych jest znacznie utrudniona.

W ramach działań związanych z programem uczniowie m.in. zapoznają się z licznymi zagadnieniami dotyczącymi ochrony danych osobowych, a w lutym 2018 r. wezmą udział w obchodach Dnia Ochrony Danych. Ponadto zarówno uczniowie, jak i rodzice będą uczestniczyć w licznych warsztatach i szkoleniach z zakresu ochrony danych oraz zasad bezpieczeństwa w Internecie.

 

Dzień Ochrony Danych - kliknij

                                                                                                         

Koordynator: Monika Szczygieł