Dnia 15 października br. miało miejsce w naszej szkole wyjątkowe wydarzenie. Dzieci z pierwszych klas przeżywały Ślubowanie, czyli pasowanie na ucznia.

Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się w klasach, gdzie Dzieci wykonywały różne zadania, brały udział w grach i zabawach umysłowych oraz ruchowych. Po słodkim poczęstunku Dzieciaki schodziły na salę gimnastyczną, gdzie czekała na nich Pani Dyrektor Monika Maćkiewicz oraz ich Rodzice. Tam, na sali, odbyła się druga część uroczystości. W jesiennej atmosferze, którą pomogła stworzyć okazała dekoracja, Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, dobrze się przy tym bawiąc.  Było wesoło. Były żarty, piosenki, zagadki, wspólne zadanie z Rodzicami. Było poważnie, kiedy Dzieciaki ślubowały być dobrymi ludźmi, Polakami, uczniami. Na koniec nastąpił wzruszający moment pasowania na ucznia i wręczenie upominków od Rodziców.

Całą uroczystość zakończyły klasowe zdjęcia.

Pierwszakom życzymy mnóstwo radosnych chwil w naszej szkole oraz chęci rozwijania swoich pasji i spełniania dziecięcych, pięknych marzeń.

Tekst: D. Tochowicz

Zdjęcia: A. Pokrzywińska