Dnia 27 maja 2026r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego konkursu plastycznego „Powietrze – mój niewidzialny przyjaciel”. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Ekodoradcą Gminy Słomniki. W tym roku został on objęty Patronatem Honorowym Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara i Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy Słomniki Pawła Knafla oraz Patronatem Medialnym „Głos Słomnik”.
Szanowni Państwo,
już w te wakacje, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach (ul. Jana Pawła II 2), odbędą się bezpłatne, czterodniowe półkolonie z zakresu nowych technologii, dla uczennic i uczniów z klas IV-VIII. Zapisy już wystartowały!
Liczba miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż na Wojewódzki konkurs plastyczny „Powietrze – mój niewidzialny przyjaciel” wpłynęło 210 prac plastycznych z 25 szkół i przedszkoli. Powołane przez organizatorów jury wyłoniło następujących zwycięzców konkursu:
Dyplomy oraz nagrody dla Laureatów I, II, III miejsca oraz wyróżnionych zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 27 maja 2026 o godz. 10:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach. Na uroczystą galę zapraszamy nagrodzonych oraz wyróżnionych uczniów z nauczycielem, rodzicem lub opiekunem. Dyplomy za udział w konkursie zostaną przekazane nauczycielom lub przesłane do szkół.
Dziękujemy za liczny udział w konkursie, niezwykle twórcze prace. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy
Magdalena Natkaniec kl. II c - wynik bardzo dobry - odbiór nagrody na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
Karina Rachwaniec kl. III c - wyróżnienie
Helena Piwowarska kl. III a - wyróżnienie
Kacper Muszyński kl. III a - wyróżnienie
Jakub Graca kl. IV a - wyróżnienie
Franciszek Klanowski kl. IV c - wyróżnienie
Zuzanna Cicha kl. V b - wyróżnienie
Wojciech Cieśla kl. VI c - wyróżnienie
Igor Gąsior kl. VI b - wyróżnienie
Hubert Rachwaniec kl. VI c - wyróżnienie
Dyrekcja i organizatorzy Festiwalu Poezji Dziecięcej, organizowanego w dniu 14 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach, zwracają się z ofertą skierowaną do uczniów klas 1-3 i ich opiekunów. Prosimy o zapoznanie z jej propozycjami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy osadzonej tematycznie w świecie dziecięcej poezji i twórczych działań.
Dokumenty do pobrania:
Jak co roku Dyrekcja, nauczyciele i reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w gminnych uroczystościach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się uroczystym pochodem, który przeszedł spod Centrum Kultury do kościoła. W uroczystości uczestniczył jak zawsze Poczet Sztandarowy naszej szkoły, podkreślając rangę i podniosły charakter wydarzenia.
Czytaj więcej: Uroczystości gminne z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
W klasach 1 – 3, obchodziliśmy uroczystość, upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
W sali gimnastycznej, w scenerii Warszawskiego Rynku, przenieśliśmy się w czasie na koniec XVIII wieku. To właśnie tam i właśnie wtedy, odgrywały się istotne dla wszystkich Polaków wydarzenia historyczne. Uczniowie z klas 2 b i 2 c, przybliżyli nam atmosferę tamtych dni – dni uchwalenia tak ważnej konstytucji.
Czytaj więcej: Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w klasach I - III
30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uczniowie z klasy 7b zaprosili nas do wspólnej podróży w czasie. Przenieśliśmy się do Warszawy z roku 1791. Poczuliśmy atmosferę miasta. Spotkaliśmy się z królem Stanisławem Augustem, Hugo Kołłątajem i marszałkiem Stanisławem Małachowskim. Wspólnie zaśpiewaliśmy "...witaj maj, 3 maj...", wysłuchaliśmy lekcji historii, wyjaśniliśmy znaczenie Konstytucji i zatańczyliśmy poloneza. Uroczyste obchody zakończyliśmy "Piknikiem z historią w tle". Były quizy, foto-budka, kącik twórczy, poczęstunek i piękne latawce. Był czas na wspólne zdjęcia, rozmowy i śmiech.
Czytaj więcej: Szkolne obchody Święta 3-go Maja w klasach IV - VIII
Wprawdzie 1 kwietnia to Prima Aprilis i można wtedy bezkarnie zrobić komuś psikusa, jednak nasze klasy 5 i ich wychowawcy w tym dniu zabrali całą społeczność szkolną bez żartów w podróż po wielkanocnych zwyczajach.
Dzięki ich inscenizacji mogliśmy przypomnieć sobie czym kraszanki różnią się od pisanek, co to jest Rezurekcja czy Triduum Paschalne. Na koniec nie obyło się bez tradycyjnego (choć symbolicznego tylko) polania publiczności wodą na Śmigus-Dyngus. Jako że nasze klasy 5 są utalentowane muzycznie, to całość przedstawienia okraszały pięknie wykonane piosenki.
Czytaj więcej: Przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych w klasach IV - VIII