15 - 18.12.2019 - Gościmy w naszej szkole dwóch wolontariuszy - Natalię z Columbii i Rickiego z Indonezji - w ramach programu EuroWeek Szkoła Liderów.

Uczymy się języka angielskiego tworząc inscenizacje i komiksy. Nauka w parach i grupach zadaniowych daje możliwość wykazania się uczniowi lepszemu, a temu słabszemu zapewnia bezpieczeństwo i wsparcie kolegów.

Uczymy się bawiąc, bawimy się ucząc.

Pracując w grupach uczymy się współpracy, podziału pracy i odpowiedzialności. A gdy przy okazji zadanie mamy wykonać w języku angielskim, rozwijamy umiejętności komunikacyjne i uczymy się od siebie.

Karta innowacji pedagogicznej

• Tytuł innowacji: Learning languages is fun - nauka języka angielskiego metodą projektu i prezentacji.
  • Imię i nazwisko autora/autorów innowacji: Barbara Waszuk
  • Osoby zaangażowane w realizację innowacji:

Nauczyciele: do współpracy zapraszani są nauczyciele języków obcych.

Samorząd uczniowski: Samorząd Uczniowski klas starszych

Rada Rodziców:

• Liczba uczniów biorących udział w innowacji: ok. 200 uczniów klas 4-8 SP i 3 gimnazjum
  • Termin realizacji innowacji: 10.2018 – 20.06.2018
  • Rodzaj innowacji: Innowacja mieszana: organizacyjno - metodyczna
  • programowa
  • organizacyjna
  • metodyczna
  • Finansowanie innowacji – organ prowadzący wyraził zgodę na finansowanie planowanych działań
  • tak
  • nie
  • nie dotyczy
  • Opis zasad innowacji:

Pracujemy na lekcjach metodą projektów i przynosi to widoczne efekty w coraz lepszych prezentacjach uczniowskichsmile. Języka uczymy po to, by się komunikować. Szkoła stwarza możliwość komunikowania się w czasie lekcji oraz zajęć dodatkowych. Dzisiaj sala lekcyjna zamieniła się w sklep, jutro zamieni się w salę kinową (uczniowie klas 7 i 8 tworzą filmiki), a za chwilę w ruchliwą ulicę. Do klas zaglądają stwory i bukiety wykonane z darów jesieni pięknie opisane w języku angielskim i niemieckim. Nauka powinna być celowa i powinna przynosić nam radość.