4 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy I b w ramach innowacji pedagogicznej „Lekcje z Rodzicem” udali się w odwiedziny do Firmy EKO DRUK w Słomnikach. Firma należy do rodziców Oli i Karola. Dzieci poznały działanie drukarek, kserokopiarek, bindownic. Pod okiem fachowców mogły  kserować i bindować książeczki, które zabrały do domu. Zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, za który bardzo dziękujemy mamie Oli i Karola. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątki.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Oli i Karola za wspaniale spędzony czas. smile

Karta innowacji pedagogicznej

1. Tytuł innowacji: Lekcje z rodzicem
  2. Imię i nazwisko autora/autorów innowacji: Natasza Łączny i Monika Maćkiewicz, Joanna Tłuszcz, Ewa Dulewicz
  3. Osoby zaangażowane w realizację innowacji:

Nauczyciele: wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej Oa i O f

Samorząd uczniowski:

Rada Rodziców:

1. Liczba uczniów biorących udział w innowacji: 171
  2. Termin realizacji innowacji: rok szkolny 2018/19
  3. Rodzaj innowacji:
  • programowa
  • organizacyjna
  • metodyczna
  1. Finansowanie innowacji – organ prowadzący wyraził zgodę na finansowanie planowanych działań

W  piękny zimowy dzień korzystając z zaproszenia mamy Krystiana uczniowie z klasy III a udali się na pieszą wycieczkę do profesjonalnego salonu fryzjerskiego „ANA” w ramach projektu „Lekcja z rodzicem”. Poznawali specyfikę pracy, narzędzia, sprzęty oraz wyposażenie salonu. Dowiedzieli się jak ważne są  w tym zawodzie bezpieczeństwo i higiena pracy. Mama Krystiana objaśniała dzieciom do czego służą poszczególne narzędzia, odpowiadała na mnóstwo pytań. Zainteresowanie uczniów było ogromne, mogli brać czynny udział w zajęciach. Na koniec uczniowie otrzymali coś słodkiego i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

W ramach projektu szkolnego „Poznajemy ciekawe zawody naszych rodziców” w piątek 21 września dzieci z klasy II c i III a odwiedziły Zakład Produkcyjny Almus. W drodze obserwowały pola  uprawne, oraz zmiany zachodzące w przyrodzie w ostatnich dniach lata. Po dotarciu na miejscu przywitali nas pracownicy Almusa, którzy pokazali dzieciom halę produkcyjną. Olbrzymie wrażenie wywołały nowoczesne linie produkcyjne.

W piękny, słoneczny czwartek 20 września dzięki gościnności Łowczego Koła Łowieckiego „Kszyk” Pana Zbigniewa Bębna uczniowie klasy II c i III a wybrali się na wycieczkę do lasu w Czaplach Wielkich. Dzieci uważnie obserwowały środowisko leśne, poznawały warstwy lasu, rozróżniały gatunki drzew, krzewów, roślin zielnych oraz podglądały życie owadów. Dowiedziały się wielu cennych informacji na temat ochrony środowiska leśnego, pracy  Służby Leśnej oraz roli myśliwych.

Wycieczki do państwa Szczepów w Miłocicach uczniowie klasy III b wraz z opieką długo nie zapomną. Odbyła się ona w ostatnim tygodniu roku szkolnego 2017/18. Zostaliśmy zaproszeni przez Babcię i Dziadziusia naszej koleżanki Julii Czapli na wspaniały piknik w ogrodzie połączony z lekcją w pasiece.

Było niezwykle ciekawie! Pan Kazimierz opowiedział nam jak opiekuje się pszczołami i jak powstaje miód. Zabezpieczeni w specjalne stroje z bliska mogliśmy się przyjrzeć pracownicom, królowym i trutniom, a Pan cierpliwie odpowiadał na każde pytanie. Spróbowaliśmy także świeżego miodu, wyjętego prosto z ula.

We wtorek 9 czerwca odbyła się w klasie III b lekcja z rodzicem - Panią Moniką Mrajcą - lekarzem pediatrą i neonatologiem. To była wspaniała i pouczająca lekcja!!!

A tak opisuje to wydarzenie córka pani Moniki Mrajcy - Iga Mrajca: „Dziś do naszej klasy przyszła moja mama, która jest lekarzem. Opowiedziała nam o tym, jak zostać lekarzem, ile trzeba lat się uczyć i jak dbać o siebie, by być zdrowym. Pokazała nam też przyrządy, którymi bada pacjentów, czyli: stetoskop, otoskop, lampkę, dzięki której lepiej widać gardło, szybko działający termometr i ciśnieniomierz. Na samym końcu podkreśliła jak ważne jest, by pić czystą wodę, a słodkich napojów dzieci mogą pić 100 mililitrów dziennie! To spotkanie było ciekawe i wielu rzeczy się nauczyłam. Nie mogę doczekać się następnej wizyty!”

W klasie III b odbyła się „lekcja z rodzicem” Panem Łukaszem Czaplą. Tata Julii, naszej koleżanki, jest reprezentantem Polski, a dyscyplina, którą uprawia to strzelectwo sportowe. Pan Łukasz opowiedział nam o początkach kariery sportowej, latach treningów i swoich pasjach. Pokazał broń, którą zdobywał i nadal zdobywa medale na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata! Sukcesów było tak wiele, że trudno spamiętać, ale już jest najbardziej tytułowanym sportowcem w swojej dziedzinie. Kto chciałby naśladować pana Łukasza musi ciężko pracować i mocno wierzyć w sukces.