25 października uczniowie klasy 2 b wyruszyli na kolejną "Lekcję z Rodzicem". Tym razem pojechaliśmy do pracy mamy Stasia, do ZGK w Kocmyrzowie - Luborzycy. Pani dyrektor pokazała nam zbiornik wodny, hydrofornię, wieżę ciśnień. Mieliśmy również przyjemność zwiedzić rozlewnię wód i poznać jej właściciela Pana Marka, który opowiedział nam o źródełku  Św. Jakuba.

Pani Wanda Małecka mama Krzysia w ramach innowacji pedagogicznej  „Lekcje z Rodzicem”, przygotowała wspaniałe warsztaty plastyczne podczas których dzieci z surowców wtórnych wykonywały różne zwierzęta oraz zdobywały wiedzę na temat wykorzystania surowców wtórnych. Dzieci dzieliły się pomysłami i podawały własne propozycje na ochronę środowiska.

W ramach "Lekcji z Rodzicem" klasy drugie pojechały na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 6 w Krakowie. Dzieci poznały specyfikę zawodu strażaka, zwiedziły jednostkę oraz wzięły udział w warsztatach na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego i pierwszej pomocy przedmedycznej.

4 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy I b w ramach innowacji pedagogicznej „Lekcje z Rodzicem” udali się w odwiedziny do Firmy EKO DRUK w Słomnikach. Firma należy do rodziców Oli i Karola. Dzieci poznały działanie drukarek, kserokopiarek, bindownic. Pod okiem fachowców mogły  kserować i bindować książeczki, które zabrały do domu. Zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, za który bardzo dziękujemy mamie Oli i Karola. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątki.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Oli i Karola za wspaniale spędzony czas. smile

Karta innowacji pedagogicznej

1. Tytuł innowacji: Lekcje z rodzicem
  2. Imię i nazwisko autora/autorów innowacji: Natasza Łączny i Monika Maćkiewicz, Joanna Tłuszcz, Ewa Dulewicz
  3. Osoby zaangażowane w realizację innowacji:

Nauczyciele: wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej Oa i O f

Samorząd uczniowski:

Rada Rodziców:

1. Liczba uczniów biorących udział w innowacji: 171
  2. Termin realizacji innowacji: rok szkolny 2018/19
  3. Rodzaj innowacji:
  • programowa
  • organizacyjna
  • metodyczna
  1. Finansowanie innowacji – organ prowadzący wyraził zgodę na finansowanie planowanych działań

W  piękny zimowy dzień korzystając z zaproszenia mamy Krystiana uczniowie z klasy III a udali się na pieszą wycieczkę do profesjonalnego salonu fryzjerskiego „ANA” w ramach projektu „Lekcja z rodzicem”. Poznawali specyfikę pracy, narzędzia, sprzęty oraz wyposażenie salonu. Dowiedzieli się jak ważne są  w tym zawodzie bezpieczeństwo i higiena pracy. Mama Krystiana objaśniała dzieciom do czego służą poszczególne narzędzia, odpowiadała na mnóstwo pytań. Zainteresowanie uczniów było ogromne, mogli brać czynny udział w zajęciach. Na koniec uczniowie otrzymali coś słodkiego i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

W ramach projektu szkolnego „Poznajemy ciekawe zawody naszych rodziców” w piątek 21 września dzieci z klasy II c i III a odwiedziły Zakład Produkcyjny Almus. W drodze obserwowały pola  uprawne, oraz zmiany zachodzące w przyrodzie w ostatnich dniach lata. Po dotarciu na miejscu przywitali nas pracownicy Almusa, którzy pokazali dzieciom halę produkcyjną. Olbrzymie wrażenie wywołały nowoczesne linie produkcyjne.