W ramach edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę” uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach według podanych scenariuszy. Poznali główną bohaterkę wiewiórkę Wiki, która podpowiadała uczniom czym jest zdrowie, co i dlaczego szkodzi zdrowiu, co robić gdy zdrowie jest zagrożone.

   W tym roku szkolnym na zajęciach warsztatowych dzieci z klas pierwszych realizowały program "Nie pal przy mnie, proszę". Program stanowi drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji.

   W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas I-III naszej szkoły przystąpili do realizacji programu pt. „Nie pal przy mnie proszę”. Koordynator Jolanta Piwowarczyk przedstawiła wychowawczyniom klas I-III założenia i cele programu. Następnie wspólnie ustalono sposób jego realizacji, stworzono harmonogram zajęć. Tematykę programu przeprowadzono w miesiącach od marca do maja 2019 roku w ciągu pięciu zajęć warsztatowych .

      W tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach został zrealizowany program edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę”, który był adresowany do uczniów klas I-III SP oraz ich rodziców. Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie. uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem, wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.