W naszej szkole wiele się dzieje. W tym roku współpracujemy z wyższymi uczelniami, by pokazać, że matematyka to nie tylko słupki i trudne działania, ale fascynująca dziedzina nauki, którą można polubić. Najmłodsi uczniowie z klas: II a, II b, III a biorą udział w projekcie Fundacji Uniwersytet Dzieci pt. ,, Matematyka z klasą”.  Dzięki profesjonalnym  scenariuszom, które powstały na bazie wieloletniej współpracy z naukowcami, specjalistami, uwzględniającymi najczęściej stawiane przez  najmłodszych pytania, dzieci mają możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach, których motywem przewodnim jest sport.

Tu nie ma miejsca na nudę, ale na rozwijanie swojego potencjału twórczego i intelektualnego, a także na pełne wykorzystanie swoich talentów. Na kolejnych zajęciach uczniowie poznają zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Rozwijają  przy tym umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia, zaznajamiają się z podstawowymi pojęciami i działaniami matematycznymi, a także uczą wykorzystywać wiedzę matematyczną w codziennym życiu. Realizując ciekawy cykl lekcji matematyki w ramach tego projektu, uczniowie przekonują się jak atrakcyjna i przydatna jest ta dziedzina nauki. Wszystkie osiągnięcia i postępy uczestnicy notują  w specjalnych indeksach, co pozwala stale kontrolować przyrost ich wiedzy.

Tekst: Iwona Żarkowska

Klasa III a realizuje zajęcia z projektu "Matematyka z klasą":