Jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodzimy święto patrona  - Kazimierza Wielkiego. Jest to dla wszystkich szczególny dzień. Już od rana do klas przychodzą rycerze, książęta, damy dworu i księżniczki. Każdy chętnie przenosi się w czasy panowania miłościwego króla Kazimierza Wielkiego. Nawet nasze najmłodsze przedszkolaki noszą na głowach korony.

Na zajęciach uczniowie zapoznali się z historią Polski za czasów panowania Kazimierza Wielkiego; odbyły się konkursy, prezentacje multimedialne, zajęcia plastyczne, muzyczne (w tym nauka tańca dworskiego), wystawy smoków wykonanych przez uczniów i rodziców.

Dla klas 0-III i przedszkolaków uczniowie Koła teatralnego przedstawili legendę „O smoku Wawelskim”. Uczniowie klasy III a, ubrani w stroje krakowskie, odgrywali sceny w sposób ciekawy i humorystyczny. Znane nam wszystkim wydarzenia wzbogacone były śpiewem małych Krakowianek. Z wielkim upodobaniem widownia słuchała ludowych piosenek np. „Płynie Wisła, płynie”, „Hej na krakowskim Rynku”, „Krakowiaczek jeden”.

Na zakończenie mali aktorzy zatańczyli Krakowiaka, który wywołał powszechny aplauz na widowni. Tym miłym akcentem zakończyliśmy obchody święta patrona szkoły

Tekst: Ewa Dulewicz