W dn. 22 czerwca z wielką ulgą zebraliśmy się na Hali Sportowej, żeby pożegnać rok szkolny 2017/2018  i pójść na wakacje, ale nie dlatego, żebyśmy nie lubili szkoły, tylko dlatego, że upały odbierały już wszystkim jasność myślenia i chęć do nauki. A że nasi uczniowie lubią szkołę i chętnie do niej chodzą, potwierdziła duża ilość nagród wręczona za bardzo dobre wyniki w nauce oraz stuprocentową frekwencję. Również rodzice szczególni zaangażowani  w działalność szkoły zostali uhonorowani dyplomami i podziękowaniami.

22 czerwca zakończyliśmy w klasach 0 - III kolejny rok szkolny. Część oficjalna tej uroczystości odbyła się w Hali Sportowej w Słomnikach, tutaj nagrody za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali uczniowie klas trzecich. Rozdano również nagrody za stuprocentową frekwencję oraz dyplomy dla rodziców za bezinteresowną pomoc naszej szkole. Dyplomy otrzymali również członkowie Teatru Amatorskiego DECORUM, do którego należą niektórzy uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. Teatr prowadzony jest przez Panią Ewę Dulewicz i Panią Annę Wójcik - dziękujemy za piękne przedstawienia i z niecierpliwością czekamy na przyszły rok.

W niedzielę 17 czerwca o godz. 10.30 odbyła się msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. We mszy licznie uczestniczyła społeczność szkolna: Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Powagi i doniosłego charakteru dodawała obecność Pocztów Sztandarowych.

W środę 20 czerwca uczniowie z klasy  I c i II a spędzili  piękny, słoneczny dzień w stadninie koni w Wilczkowicach.  Czekało na nich wiele atrakcji, dzieci zwiedzały stadninę, poznawały środowisko życia koni, brały udział w grach terenowych, uczestniczyły w przejażdżce bryczką, samodzielne czyściły konie oraz pod opieką instruktorów  jeździły konno. Po zajęciach w stadninie czekały na nich pyszne kiełbaski z ogniska i świetna zabawa w plenerze. To była ciekawa i pełna wrażeń wycieczka. Popatrzcie sami, oto kilka pamiątkowych zdjęć.

W poniedziałek 18 czerwca odbył się apel podsumowujący II półrocze. Nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie, którzy gorliwie pracowali w Samorządzie Uczniowskim oraz bibliotece szkolnej. Wyróżnieni zostali również laureaci konkursów przedmiotowych. Pani w-ce dyrektor Anna Lepiarczyk pogratulowała uczniom oraz przekazała informacje związane z zakończeniem roku szkolnego.

8 czerwca 2018 r. klasa III c i klasa III d wyruszyły na wycieczkę autokarową do Skansenu w Tokarni. Tam powitały nas panie przewodniczki, które pomogły nam poznać świat naszych przodków. Dzieci bawiły się w zabawy naszych babć i dziadków, oglądały wnętrza starych domów, sklepu, apteki, dom zielarki, lekarza, piękny kościół, szkołę, wiatrak i wiele innych. Widzieliśmy również powóz, który został podarowany przez księdza ze Słomnik. Był również czas na zakup pamiątek oraz obiad.

8 czerwca kilka klas I – III uczestniczyło w pokazach strażackich organizowanych przez OSP w Niedźwiedziu. Swoje umiejętności zaprezentowali dorośli strażacy oraz drużyna młodzieżowa. Największą atrakcją było zwiedzanie samochodów biorących udział w różnych akcjach np. pożar, wypadek drogowy, powódź i w innych trudnych sytuacjach. Zafascynowani nowoczesnym wyposażeniem mogliśmy równocześnie podziwiać stary wóz strażacki i pompę z tamtych lat.

4 czerwca klasy III c i II a pojechały na wycieczkę do Motylarni CETONIA w Czaplach Wielkich. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawej prelekcji na temat życia motyli. Byli zachwyceni pięknymi okazami, które mogli obserwować z bliska.

29 maja 2018 mieliśmy okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji przyrody, podczas której na żywo uczniowie obserwowali płomykówkę Fionę, jastrzębia Harrego, sokoła Migotka oraz puchacza Hugo. Z wielkim zainteresowaniem wszyscy wysłuchali ciekawostek  i opowieści o ptakach. Najwięcej emocji  wśród uczestników lekcji wzbudził bezszelestny lot sowy, zachwyciła niezwykła zwinność jastrzębia oraz szybkość sokoła.

Piknikowanie z rodziną i przyjaciółmi stało się tradycją w ZSO im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach. Również w tym roku tradycji stało się zadość i dn. 26 maja czyli w Dniu Mamy mieszkańcy naszego miasta mogli wziąć udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym na dziedzińcu szkoły.

Jak zwykle było coś dla ciała i coś dla ducha. Rada Rodziców zadbała o gorące przekąski dla naszych gości – bigos i kiełbaski z grilla, na deser były fantastyczne ciasta, a nasz etatowy kucharz Darek dzięki hojności Amplusa mógł zaserwować (nie tylko dla mam) smaczne sałatki fit.