Dnia 20 września br. na spotkanie z przedszkolakami i uczniami naszej szkoły przybyły funkcjonariuszki policji ze Słomnik.

   Panie policjantki opowiedziały dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o zjawisku i skutkach cyberprzemocy oraz o odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Spotkanie zostało podzielone na grupy wiekowe, dla młodszych i starszych uczniów.

   W czasie trwania prelekcji dla młodszych uczniów policjanci sprawdzili, czy dzieci znają podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym numery alarmowe. Wśród wielu ochotników znalazło się kilku odważnych, którzy zademonstrowali innym, jak należy rozglądać się przed przejściem przez jezdnię. Następnie omówiliśmy wspólnymi siłami, zasady postępowania z obcymi ludźmi, czy z nieznanymi zwierzętami. Zwracając uwagę na właściwe postawy zachowań wobec tych zagrożeń. W grupie uczniów starszych pani policjantka opowiedziała o negatywnych skutkach palenia e-papierosów oraz napojów energetycznych w okresie dojrzewania, a także poruszyła tematy związane z kodeksem karnym dla nieletnich.
    Dzieci i młodzież z wielką uwagą słuchały wypowiedzi policjantów. Wierzymy, że obecność policjantów na spotkaniu utrwali nowo zdobytą wiedzę i przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa. Bardzo dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom, za poświęcony czas i uświadomienie nas wszystkich jak ważne jest aby zachować czujność i zasady bezpieczeństwa.

    Do zobaczenia za rok!

Tekst: Joanna Szlachta