Dnia 24.09.2019. w naszej szkole odbyło się spotkanie z wolontariuszem misji afrykańskich, Moniką Motyczyńską. Monika jest abiturientką naszej szkoły.    W czerwcu tego roku wyjechała jako wolontariuszka do Afryki, gdzie pomagała w opiece nad dziećmi z sierocińca.
   Dzieci z naszej szkoły przygotowały dla dzieci afrykańskich kartki z pozdrowieniami oraz materiały plastyczne, które Monika im przekazała. Na spotkaniu zobaczyliśmy w czasie krótkiej prezentacji w jakich warunkach żyją i uczą się dzieci z Kenii. Dowiedzieliśmy się, że tamtejsze dzieci muszą bardzo oszczędzać wodę, czego my, polskie dzieci, czasami nie robimy.
  Mogliśmy przymierzyć tradycyjne, afrykańskie stroje, poruszać się w rytm afrykańskiej muzyki i zagrać na oryginalnych, afrykańskich instrumentach.
Na koniec Monika przekazała nam okoliczne kartki, które z kolei przygotowały dla nas dzieci z Afryki.
Warto otwierać nasze serca dla innych, zwłaszcza dla tych najbardziej potrzebujących.
Tekst: Diana Tochowicz
Prace plastyczne dzieci z Afryki