W środę 25 września 2019 r. klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do piekarni Państwa Elżbiety i Zbigniewa Dudów w Miłocicach. Dzieci na własne oczy mogły obserwować proces wykonania różnego rodzaju pieczywa. Samodzielnie pod okiem pana Daniela Dudy mogły upiec sobie bułeczki przez siebie ukształtowane i ozdobione ziarnami  np. maku, słonecznika lub siemienia lnianego.

    W oczekiwaniu na ich wypiek odbyli spacer po okolicy ukierunkowany na obserwację pól  i pracę rolnika o tej porze roku. W trakcie spaceru dzieci rozpoznawały drzewa, krzewy i rośliny zielne.

    W drugiej części uczniowie odwiedzili gospodarstwo rolne Państwa Karoliny i Pawła Muchów. Tam z zainteresowaniem słuchali o maszynach rolniczych i ich przeznaczeniu. Dla niektórych jednak największą atrakcją była wizyta w oborze gdzie znajdowało się kilkadziesiąt krów. Z uwagą słuchali opowiadanych przez panią Karolinę ciekawostek związanych z hodowlą.

   Z woreczkami świeżutkich, ciepłych bułek wróciliśmy do szkoły.

   Pięknie dziękujemy Państwu Elżbiecie, Zbigniewowi Dudom i Danielowi Duda za wspaniałe zajęcia edukacyjne w piekarni  oraz Państwu Karolinie i Pawłowi Muchom za uatrakcyjnienie naszej edukacji.

Tekst: E. Doniec, I. Żarkowska