Dnia 29.10.19 w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów klas VII w ramach kampanii na temat gazu ziemnego. Spotkanie zostało zorganizowane przez firmę Gaz System, która zajmuje się transportem gazu ziemnego na terenie całego kraju i budową  gazociągów (jeden z odcinków będzie przechodził przez naszą gminę).

    Na początku odbyła się prelekcja z pokazem filmu o bezpieczeństwie przepływu gazu ziemnego. Następnie sala zamieniła się w profesjonalne laboratorium  a  uczniowie wykonywali samodzielnie doświadczenia, dzięki  którym dowiedzieli się jak w prosty sposób otrzymać gazy i jakie są ich podstawowe właściwości.  Uczestnicy  brali również udział w efektownych pokazach z użyciem ciekłego azotu. Na zakończenie  wszyscy  wzięli udział w  konkursie „Poczuj chemię do nauki”, który sprawdził wiedzę zdobytą w trakcie zajęć. Zostali wyłonieni trzej najlepsi zawodnicy, którzy później rywalizowali o pierwsze miejsce. Warsztaty były bardzo ciekawe i pouczające.

Tekst: Anna Udziela - uczennica klasy VII a