Miło nam poinformować, iż 28 listopada 2019 br. troje uczniów z klasy III c odebrało  nagrody podczas uroczystej gali w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. W V edycji Wojewódzkiego konkursu literacko – plastycznego „Ja, mój kraj, moja mała Ojczyzna” odbywającego się pod hasłem „Rodzinne historie”:

Gabriela Górowska  - zajęła III miejsce

Ida Kolano – otrzymała  Wyróżnienie

Filip Całek  – otrzymał  Wyróżnienie

    Organizatorem konkursu była Fundacja Sapere et Gaudere we współpracy m.in. z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, z Katedrą Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ze Szkołą Podstawową im. Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie.  

  Na uroczystą galę zaproszono laureatów, ich rodziców oraz nauczycieli. Zaprezentowano wybrane prace laureatów, odbyła się uroczystość wręczenie nagród laureatom oraz zwiedzano Muzeum Armii Krajowej. Niezwykłą pamiątką jest powstała z prac laureatów książka pod tytułem „Rodzinne tradycje”, w której znalazły się opowiadania konkursowe wraz z ilustracjami.

  Tegoroczna edycja odbywała się pod honorowym patronatem:

Wojewody Małopolskiego – Piotra Ćwika

Wicemarszałka Województwa Małopolskiego – Łukasza Smółki

Starosty Krakowskiego – Wojciecha Pałki

   Opiekę merytoryczną  nad konkursem sprawowali:

Prof. Kinga Łapot – Dzierwa (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)

Ewa Stadtmüller (autorka książek dla dzieci)

     Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Elżbieta Doniec