18 listopada klasy III a i III b wybrały się na wycieczkę do Krakowa, by odwiedzić Wawel.  Zanim jednak weszliśmy na Wzgórze Wawelskie, zatrzymaliśmy się chwilkę na ulicy Kanoniczej przed zabytkowym budynkiem, w którym mieszkał najwybitniejszy kronikarz dziejów Polski, Jan Długosz.

    Następnie udaliśmy się do Katedry Wawelskiej, uznanej za najcenniejszy obiekt sakralny w Polsce i  dla każdego z nas jest miejscem szczególnym. To katedra koronacyjna królów Polski i miejsce ich wiecznego spoczynku.  To również miejsce kultu św. Stanisława, który w nierozerwalny sposób wiąże się z ideą zjednoczonego i niepodległego państwa polskiego.

   W wawelskich kryptach zobaczyliśmy groby polskich artystów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Fryderyka Chopina.

   Kolejnym punktem zwiedzania był Dzwon Zygmunta. Zanim jednak tam dotarliśmy, musieliśmy pokonać wiele schodów. Po wysłuchaniu ciekawostek związanych z największym dzwonem w Polsce, każdy mógł pomyśleć marzenie i dotknąć jego serca, co, jak wieść gminna niesie, ma zagwarantować jego spełnienie. Z tego miejsca podziwialiśmy również przepiękną panoramę Krakowa.

  Na koniec poszliśmy na dziedziniec wawelski, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanych  z historią tego pięknego miejsca.  Z boku spojrzeliśmy na jamę  legendarnego smoka i postanowiliśmy, że odwiedzimy go w czasie następnej wizyty w Krakowie.

Tekst: Iwona Żarkowska