13 grudnia br. uczniowie klasy III c wcielili się w pomocników Św. Mikołaja. Sala lekcyjna zamieniła się w fabrykę zabawek. Pod opieką Pani Urszuli Cerek, emerytowanej nauczycielki uczniowie według szczegółowej instrukcji wykonali słoniki z modeliny.

   Niektórzy zdążyli zrobić nawet kilka, różnej wielkości. Na koniec warsztatów każdy uczeń III c ozdobił swojego słonika, tak aby każdy był wyjątkowy. Wyrabiając modelinę zastanawiano się jakie inne figurki i ozdoby można wykonać. 

   Warsztaty plastyczne przebiegły niespodziewanie szybko. Pani Urszula zachęcała uczniów do tworzenia ozdób z modeliny, zwracając uwagę na ich wypiekanie, tylko pod kontrolą osoby dorosłej. Słoniki zapakowano i będą czekały do Wigilii aby Ktoś mógł je znaleźć pod choinką.

   Pragniemy podziękować Pani Urszuli Cerek za czas poświęcony dla uczniów i zaszczepienie swojej niezwykłej pasji rozwijającej uzdolnienia plastyczne, sprawność manualną oraz kreatywność dzieci. 

Tekst: E. Doniec