6 marca 2020 roku do naszej szkoły przyjechali artyści  cyrku „Szok”.  Przygotowany występ artystyczny sprawił wiele radości naszym najmłodszym szkolnym odbiorcom.

    Nic dziwnego – wszystkie sztuczki i akrobatyczne popisy przygotowane były na wysokim poziomie. Dzieci mogły podziwiać jak artyści poruszają się na szczudłach. Wystąpił także wesoły klaun, który rozbawiał  dzieci licznymi  sztuczkami. Nasza najmłodsza publiczność nie tylko miała okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Wybrane dzieci pełne zapału, z różnym skutkiem, próbowały dotrzymać kroku artystom, co często wzbudzało ogólną radość.

    Niektóre atrakcje w sposób szczególny zapierały dech w piersiach, na przykład ta, kiedy artysta pojawił się na scenie z wężem na rękach. Każdy miał okazję dotknąć i pogłaskać węża. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc oraz trzymając długiego pytona. Spośród wielu atrakcji mogliśmy w tym dniu oglądać również pokazy żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki czy jazdy na miniaturkowym rowerku. Dzieci bardzo chętnie brały udział w pokazie. Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko.

Tekst: Magdalena Strona