Na wniosek Burmistrza gminy Słomniki Rada Miejska podjęła uchwałę o ustanowieniu roku 2023 Rokiem Świętego Michała Archanioła, Patrona Gminy Słomniki.
Nasza szkoła włączyła się w obchody tego roku i z tej okazji w klasach 4 - 7 został  zorganizowany konkurs plastyczny „Archanioł Michał – patron naszej gminy”.

Uczniowie przed konkursem uczestniczyli w lekcjach plastyki, w czasie których m. in.: poznali symbolikę herbu naszego miasta, atrybuty przypisane św. Michałowi Archaniołowi,  a także obejrzeli różne wizerunki świętego.  Zadaniem konkursowym było stworzenie portretu (wizerunku) św. Michała Archanioła w dowolnej technice plastycznej. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, prac było kilkadziesiąt, a każda niepowtarzalna. Były zatem: rzeźby, płaskorzeźby, portrety malowane na płótnie, rysunki, wyklejanki, witraż stworzony z bibuły. Uczestnicy wykazali się także dobrą znajomością tematu, o czym świadczą zawarte w pracach atrybuty świętego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wyniki konkursu:

Kategoria klasy 4 – 5:

I miejsce ex aequo: Piotr Słomski kl. 4 b i Maja Czapla kl. 5a

II miejsce ex aequo: Emil Siudek kl. 4a i Kamil Łappo kl. 5 b

III miejsce: Natalia Ząbczyńska kl. 5 c

Kategoria klasy 6 – 7:

I miejsce: Milena Regucka kl. 7 a

II miejsce: Mikołaj Jaros kl. 7 a

III miejsce ex aequo: Milena Czyżewska, Rozalia Stypuła i Maja Zagrodzka z kl. 6 a

Wyróżnienia:

Klasa 4 a: Zofia Natkaniec, Katarzyna Reroń