W środę 3 października uczniowie klasy III a brali udział w niezapomnianej wycieczce. Dzięki gościnności właścicieli mogli zwiedzić piekarnię, poznać nowoczesne maszyny oraz piece do wypieku pieczywa. Piekarz opowiadał o  rodzajach mąki i  pieczywa, przedstawiał  etapy powstawania chleba. Po części edukacyjnej przyszedł czas na zajęcia praktyczne, uczniowie samodzielnie z wcześniej przygotowanego ciasta formowali i posypywali dodatkami (makiem, słonecznikiem, sezamem, mąką)  zrobione przez siebie bułeczki, rogaliki, ślimaczki, warkocze. Wspólnej pracy towarzyszyły radość, zaangażowanie i niezapomniane emocje. Po skończonej pracy bułki trafiły do pieca, a dzieci miło spędzały czas na zabawach na świeżym powietrzu. Cieplutkie, pachnące i chrupiące wypieki zabrały do domów. Oto efekty ich pracy, zobaczcie sami smile.

Tekst: B. Jędrychowska