Ponieważ  w tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypadał w niedzielę, w naszej szkole obchodziliśmy święto pracowników szkoły w piątek  12 października. Od rana stało się widoczne, że to dzień inny niż wszystkie. Więcej uśmiechów, ciut jakby więcej spokoju ze strony uczniów, a więcej wyrozumiałości płynącej od nauczycieli, no i oczywiście piękne życzenia sukcesów.

     Wyjątkowo zabrzmiały one podczas akademii szkolnej, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski oraz uczniów klasy IV b i IV c. Przedstawiciele SU przekazali pracownikom szkoły wiele ciepłych słów, które w odświętnie przygotowanej sali gimnastycznej zabrzmiały szczególnie uroczyście.  Po części oficjalnej nadszedł czas na przedstawienie. Występujący uczniowie zastanawiali się w nim, w jaki sposób przygotować akademię, by ich Pani była zadowolona. Pojawiły się propozycje: pięknie recytowane wiersze, znakomicie zaśpiewane piosenki, świetnie opowiedziane dowcipy o tematyce szkolnej oraz humor z zeszytów uczniowskich. Mali aktorzy włożyli naprawdę wiele serca w przygotowanie przedstawienia, a w galowych strojach, przełamanych tu i ówdzie przekrzywioną kokardą , wyglądali uroczo. Nic dziwnego, że wzruszyli i rozbawili nie tylko swoją nauczycielkę z przedstawienia, ale także zgromadzonych na sali nauczycieli.

     Dzień Edukacji Narodowej okazał się naprawdę bardzo pogodnym i ciepłym dniem, nie tylko dlatego, że zza szyb ciekawie przyglądało się uczniom i nauczycielom słońce. 

Tekst: Renata Natkaniec