W ramach projektu szkolnego „Poznajemy ciekawe zawody naszych rodziców” w piątek 21 września dzieci z klasy II c i III a odwiedziły Zakład Produkcyjny Almus. W drodze obserwowały pola  uprawne, oraz zmiany zachodzące w przyrodzie w ostatnich dniach lata. Po dotarciu na miejscu przywitali nas pracownicy Almusa, którzy pokazali dzieciom halę produkcyjną. Olbrzymie wrażenie wywołały nowoczesne linie produkcyjne.

     Firma na światową skalę produkuje różnorodny asortyment  papierów toaletowych, ręczników, chusteczek itp.  Uczniowie z uwagą słuchali pracowników zakładu, oglądali i zadawali mnóstwo pytań. Odwiedziliśmy również pomieszczenia biurowe. Wszystkie dzieci otrzymały upominek  od firmy oraz coś słodkiego. Dziękujemy serdecznie Prezesom Firmy Almus oraz mamie uczennicy, dzięki którym mogliśmy odwiedzić nowoczesny zakład pracy i dowiedzieć się tak wiele. Okazało się, że większość uczniów zna kogoś kto pracuje w tym zakładzie.

Tekst i zdjęcia: Wychowawczynie klas II c i III a